Prečo hemoroidy vznikajú?

pricina-hemoroidov

Konkrétna príčina vzniku hemoroidálneho ochorenia je vo väčšine prípadov nejasná. Podieľajú sa na ňom často viaceré faktory, hovoríme teda o multifaktoriálnom pôvode ochorenia. 

Ako najčastejšie príčiny tohto ochorenia sa okrem vrodenej nedostatočnosti žilovej steny, uvádzajú nesprávne stravovacie. návyky, sedavý spôsob života a nízka fyzická aktivita.

 

Ďalšími faktormi vzniku ochorenia je psychicky podmienené oneskorené vyprázdňovanie, dlhodobé státie, manipulácia s ťažkými bremenami, obezita, akútne silné hnačky, ale aj nádorové ochorenia rekta alebo jeho zúženie, či poškodenie pečene. U žien počas gravidity rastúca maternica zvyšuje tlak na cievy, spomaľuje motilitu čriev a tlakom pri pôrode sa problém hemoroidov ešte zvýrazní.

Viac >>

Možno trochu kurióznou príčinou sa môže zdať nesprávne držanie tela počas vyprázdňovania na záchode. V minulosti, keď ľudia nepoznali terajšie „sedavé“ toalety, tak vyprázdňovanie prevádzali v podrepe, čím si panvové svalstvo udržiavalo tonus a svaly rekta tak nemuseli vynakladať zvýšenú námahu pri „tlačení“. Nie je náhoda, že v niektorých krajinách stále nájdete „drepové“ záchody, ako napríklad v Bulharsku, Taliansku, či Grécku. Teraz na toalete sedíme, svaly panvy sú v tejto polohe uvoľnené a musíme vynakladať oveľa väčší tlak na vyprázdnenie, čím podporujeme tvorbu hemoroidov.

Jedinný originál v tekutej forme

Aplikácia 1 × denne

Nájdete vo svojej lekárni

Zbavte sa hemeroidov
ľahko a účinne

H4 repar.it je prírodný, patentovaný produkt so 4 základnými a niekoľkými podpornými zložkami, ktorý významne napomáha pri problémoch s Hemoroidmi. Je vyrobený podľa tradičnej osvedčenej receptúry s dôrazom na výrazné účinky liečivých bylín. Inovatívnym a vyváženým zložením hojivých, upokojujúcich a regenerujúcich zložiek zaručuje ľahkú vstrebateľnosť s jedinečným uzdravujúcim efektom.

  • Potláča zápal a opuch
  • Zastavuje krvácanie
  • Zmierňuje bolesť a podráždenie
  • Uľahčuje sťažené vyprázdňovanie
Obal H4 repar.it